Spersonalizowane opakowania na produkty ogrodnicze

Rosnący trend związany z sadzeniem roślin w otoczeniu domów i w przestrzeni publicznej, a także znaczący wzrost popularności przydomowego ogrodnictwa zaowocowały udoskonaleniem tradycyjnych opakowań na produkty ogrodnicze. Wiele artykułów do pielęgnacji trawników i ogrodów posiada unikalne właściwości, które wymagają określonych typów folii i opakowań o specjalnych cechach, związanych m.in. z wysoką barierowością, aby skutecznie chronić aktywne składniki i zapewnić wysoką jakość znajdującego się wewnątrz produktu. Elastyczne opakowania w formie torebek i folii z nadrukiem w rolkach są doskonale przystosowane do tych potrzeb, dając naszym klientom i odbiorcom ich produktów rozwiązania zapewniające skuteczność i łatwość użytkowania

folie odporne na działanie promieniowania UV, farby i kleje

Środki do pielęgnacji trawników i ogrodów oraz elastyczne opakowania na produkty tego typu muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych występujących w różnych klimatach. ePac oferuje farby i folie odporne na promieniowanie UV, które nie blakną w wyniku intensywnego nasłonecznienia, a także wysokiej jakości kleje, które nie topią się i zapewniają stały poziom ochrony przed rozszczepieniem elementów opakowania i przypadkowym wysypaniem jego zawartości. Torebki i folia z w rolkach z nadrukami wykonywanymi za pomocą farb odpornych na promieniowanie UV sprawiają, że produkty do pielęgnacji trawników i ogrodów wyglądają atrakcyjnie zarówno na sklepowych półkach, jak i w centrach ogrodniczych na świeżym powietrzu.

niska przepuszczalność

Wysoka barierowość jest ważnym elementem w kontekście ochrony produktów do pielęgnacji trawników i ogrodów. W przypadku produktów o silnej lub nieprzyjemnej woni, takich jak nawozy lub gleba kompostowa, folia wysokobarierowa zatrzymuje zapach wewnątrz opakowania. Ogrodnicy-amatorzy mogą nie posiadać specjalnego pomieszczenia lub innego bezpiecznego miejsca do przechowywania nasion traw, a rodzice małych dzieci lub posiadacze zwierząt domowych mogą mieć wątpliwości co do składowania w domu nawozów, herbicydów lub środków owadobójczych. Dlatego tak ważne jest, aby opakowania na produkty ogrodnicze były odporne na działanie wody i promieni słonecznych oraz przebicia, zachowując swoją strukturę, nawet gdy są pozostawione na zewnątrz.

ważne właściwości opakowań na produkty ogrodnicze

Elastyczne opakowania sprawdzają się nie tylko w przypadku przechowywania nawozów. Także kompost, gleba doniczkowa i nasiona mogą być z powodzeniem przechowywane w płaskich woreczkach, torebkach stojących i opakowaniach z folii produkowanej w rolkach

Among the many features available, are:

  • Zgrzewane termicznie łączenia wytrzymują trudy transportu i przechowywania, zachowując jakość produktu znajdującego się w opakowaniu.
  • Slip factors increase packaging stability when stacked.
  • Zamknięcia strunowe utrzymują zawartość opakowania w jego wnętrzu, zapobiegając przypadkowemu wysypaniu podczas transportu i przechowywania.

Wyróżniające się opakowania na produkty do pielęgnacji trawnika

Nie jest niczym dziwnym, że konsumentom podobają się przyciągające wzrok elementy graficzne umieszczone na opakowaniach. Cyfrowa technologia druku pozwala uzyskać żywe kolory oraz wysokiej jakości grafikę, daje także możliwość umieszczenia grafiki i tekstu na wszystkich powierzchniach opakowań. Korzystają z tego dostawcy produktów ogrodniczych, mając niespotykaną dotąd ilość miejsca do komunikacji. W ten sposób zachęcają konsumentów do wybrania produktu ich marki i ponownego zakupu.

lawn & garden packaging faqs

What packaging materials do you offer for lawn and garden products?

Many lawn and garden products require special barriers, films, and features to preserve ingredients and ensure long-lasting quality of the product inside. At ePac, our flexible packaging and rollstock are perfectly suited to meet these needs, offering solutions to both consumers and brands for maintaining effectiveness and ease of use.

What types of lawn and garden products do you offer packaging for?

At ePac, we offer packaging for a wide range of lawn and garden products, including grass seed and other garden seeds, fertilizer, soil, mulch, and more. Contact one of our flexible packaging experts to learn how we can help your brand.

What features do you offer for custom lawn and garden product packaging?

We offer a variety of lawn + garden packaging features, including: UV-resistant films, inks and adhseives, protective and puncture resistant barriers, heat-sealed seams, resealable zippers to ensure spill-free transportation and storage, and certified child-resistant zippers and pouches for grass seed, fertilizer and other lawn and garden products that may contain hazardous materials and toxic chemicals.

Do you offer sustainable or eco friendly packaging options for lawn & garden care products?

Yes, we offer a variety of different sustainable packaging options. Click here to learn more.

What is your turnaround time on lawn and garden care packaging?

Our turnaround time is 10 business days for rollstock, and 15 business days for finished pouches, once your artwork has been approved.

dodatkowe materiały