spersonalizowane opakowania na wyroby piekarnicze

Opakowania z tworzyw sztucznych i pieczywo powinny iść w parze. Od chlebów, mieszanek i składników do wypieków, po gotowe ciasta, ciasteczka i babeczki – Twoje produkty zasługują na odpowiednią prezentację i zabezpieczenie zarówno na sklepowej półce, jak i w domach konsumentów.

Opakowania na produkty piekarnicze: niezbędne informacje

miękkie i lekkie opakowanie

Woreczki i folie doskonale nadają się do transportu i przechowywania wszelkich rodzajów chleba i innych produktów piekarniczych. Ich plastyczna natura pozwala na uzyskanie korzystniejszego stosunku wielkości produktu do rozmiaru opakowania niż w przypadku innych rodzajów opakowań oraz większą wygodę podczas przechowywania na blatach i półkach.

niska przepuszczalność

Ważne jest, aby tlen i wilgoć nie przedostawały się do opakowań na chleb i inne wypieki lub składniki piekarnicze. Folie wysokobarierowe dla wilgoci i gazów są stosowane, aby zapobiec przedostawaniu się szkodliwych elementów środowiska do wnętrza opakowania i zachowania aromatu świeżego pieczywa.

zamknięcia strunowe wielokrotnego użytku nieprzepuszczające drobin

Dociskowe zamknięcia strunowe skutecznie zapobiegają przypadkowemu wysypaniu zawartości i zapewniają wygodę, kiedy ciasta, ciastka i inne słodkie przekąski zabieramy w podróż. Zamknięcia strunowe pozwolą również na wielokrotne użycie produktu przy jednoczesnym zachowaniu jego świeżości i ochronie przed wpływem czynników zewnętrznych.

opakowania produktów piekarniczych produkowane według specyfikacji klienta

Każdy z Twoich produktów piekarniczych jest wyjątkowy i służy innemu celowi. Dlaczego Twoje opakowania powinny się wyróżniać? Druk cyfrowy umożliwi dostosowanie opakowań do Twoich potrzeb i łatwe wprowadzenie zmian niemalże w ostatniej chwili. Jasne kolory o szerokiej rozpiętości tonalnej i wysoka rozdzielczość grafiki nadrukowanej na opakowaniach Twojej marki przyciągną uwagę klientów i pomogą wyróżnić Twoje produkty na tle konkurencji. Dzięki szybkiemu czasowi realizacji i niewielkim wolumenom minimalnych zamówień nie będziesz martwić się koniecznością zakupu opakowań w ilościach hurtowych, czy też nadmiarem lub starzeniem się ich zapasów. Drukuj wiele wzorów w ramach pojedynczego cyklu produkcyjnego, aby wprowadzić na rynek limitowane serie produktów, ich sezonowe odmiany lub testować nowe produkty. Zamawiaj opakowania według własnych specyfikacji, dbając o to, aby forma opakowań była zawsze aktualna.

cechy opakowań produktów piekarniczych

Jest kilka cech, na które warto zwrócić uwagę w przypadku opakowań wyrobów piekarniczych. Choć nie są one konieczne, to jednak te małe dodatki do stojących lub płaskich torebek i folii w rolkach z nadrukiem mogą przyciągnąć uwagę konsumentów i zapewnić satysfakcję z opakowania Twojego produktu. Niektóre z tych cech to.

nacięcia typu easy-open

Dodanie tej opcji umożliwia konsumentom łatwe otwarcie opakowania poprzez wygodne oddarcie jego górnej części.

okienka

Przezroczyste lub przydymione okienka to ceniony przez konsumentów sposób na podglądanie produktu przed zakupem i otwarciem opakowania.

efekt metaliczny

Przyciągnij uwagę konsumentów do określonych części opakowania, koncentrując ją na wybranych słowach, wzorach, kolorach lub innych elementach graficznych.

bakery products packaging faqs

What packaging materials do you offer for wholesale bakery products?

When packaging bakery products, maintaining freshness is key. At ePac, we use premium-grade films that help prevent harmful environmental elements, like oxygen and moisture, from getting in, while retaining the freshly baked aroma within the packaging.

What types of bakery products do you offer packaging for?

Flexible packaging is the ideal pacakaging format for baked goods. We offer flexible pouches and rollstock for a variety of different bakery products, including breads, baking mixes, pre-made cookies, cakes, muffins, brownies, and more. Contact us today to learn how we can support your brand with high-quality flexible packaging and best in class customer service.

What features do you offer for custom bakery product packaging?

We offer a handful of packaging features for bakery items, including easy tear notches, resealable press-to-close zippers, transparent and clouded windows, spot embellishments, and unique film finishes. To learn more about our unique packaging features, click here.

Do you offer sustainable or eco friendly packaging options for baked goods?

Yes! At ePac, we have a variety of different sustainable packaging options, which you can learn more about here.

What is your turnaround time on bakery product packaging?

Our turnaround time is 10 business days for rollstock, and 15 business days for finished pouches, once your artwork has been approved.

dodatkowe materiały